Telefon

+372 5818 2856

E-post

info@wellness-studio.ee

Oleme avatud

Narva mnt 7 Tallinn E, T,K,N 10-19, R 10-16:00 L ja P suletud

Pressoteraapia kasutegurid on peamiselt lihaspingete vähendamine ja veenilaiendite ennetamine. Pressoteraapia on aparaatne lümfimassaaž ja maailmas juba aastaid tunnustatud aparaatne taastusraviprotseduur. Kuna paljud inimesed veel ei tea, mida kujutab endast pressoteraapia ehk pressomassaaž, siis on allpool lühike teenuse tutvustus.

Kuidas pressoteraapia protseduuri teostatakse?


Aparaadi külge ühendatakse voolikuga „sukad“ ja „püksid“. Vastavalt vajadusel pannakse inimesele jalga kas püksid või sukad ja pannakse aparaat tööle. Aparaat hakkab pükstesse või sukkadesse järk-järgult pumpama õhku, alustades liikumisega alt ülespoole. Lainetena ringlev õhk mõjutab üheaegselt jalalabasid, sääri, reisi ning vajadusel ka tuharaid. Aparaadi poolt tekitatud laineliste võngetega ringlev õhk liigub altpoolt ülesse mõjutades pehmeid kudesid. Aparaadil on kolm erinevat programmi ja vastavalt inimese tundlikkusele saab valida ja õhusurve tugevust. Täpselt väljaarvestatud rõhk surub verd jalgadest ja kätest südamele lähemale, aktiveerides vereringet ja eemaldades turseid. Meie keskuses teostab pressoteraapiat füsioterapeut või meditsiiniharidusega õde, kes eelnevalt küsitlevad teid ka vastunäidustuste osas. Ühe piirkonna massaaž kestab 15 minutit. Ühe korraga on lubatud teha maksimaalselt 45 min kuur.

Kuidas pressoteraapia toimib?


Pressoteraapia ehk pressomassaaž soodustab organismist liigse vedeliku ning koos sellega kahjulike ainete väljumist organismist. Massaaž elavdab rakkude ja kudede ainevahetus ja vähendab tselluliiti ja vedeliku seiskumist ehk – hüpoksia ja rakkudevahelise vedeliku seiskumist nahaaluses rasvkoes.


Pressoteraapia kasutegurid:

 1. lümfi- ja vereringe stimuleerimine 
 2. kehakaalu ja lokaalse rasva vähenemine
 3. vabanemine raskustundest jalgades
 4. lihaspingete vähenemine ja lõõgastumine
 5. veenilaiendite ja veenitrombooside tekkevõimaluste vähenemine
 6. tursete vähendamine, organismist vedeliku välja viimine
 7. traumadest ja operatsioonidest rehabiliteerimise aja lühendamine

Vastunäidustused:

 • hiljutine tromboflebiit
 • ägedad põletikud, mädanikud
 • luumurrud
 • pahaloomulised kasvajad
 • raske südame- või neerupuudulikkus, südamestimulaator
 • tuberkuloos
 • menstruatsioon
 • kõrgenenud vererõhk, kui see on raviga korrigeerimata
 • ei sobi alates 4 raseduskuust

Võib teostad raseduse 2 ja 3 kuul tursete vähendamiseks jalgadel, kuid ei tohi teha kõhule.

Juba esimese hoolduse järel tunnete kergust jalgades ja kehas. Pressoteraapia on mõnus ja lõõgastav ning pärast protseduuri tunnete end puhanuna ja energilisena. Pressomassaaži aparaadil on võimalik valida erinevat massaaži tugevust ning erineva tugevusega programme. Võimalik on teostada massaaži ainult kindlale probleemsele piirkonnale, näiteks põlved. Pressoteraapiat on soovitav teha kuurina 3 – 5 korda 2 – 4 päeva järel.

Osta soodushinnaga 3 x pressoteraapia pakett siit:

Vaata ka kuidas teha organismi puhastust ehk detoksit.

Soovitatud postitused

%d bloggers like this: